Πολύ σημαντική νίκη για τη ΓΕΚ.

Με σκορ 63-45 επικράτησε η ΓΕΚ επί του Ναυσίθοου, πετυχαίνοντας μία ευρεία και συνάμα σημαντική νίκη, ενώ "κάλυψε" και τη διαφορά πόντων της πρώτης αναμέτρησης (+15). Μάλιστα, ο Ναυσίθοος υποχρεώθηκε στην πρώτη του φετινή ήττα.

Ο Ναυσίθοος βρέθηκε στο α΄ δεκάλεπτο να προηγείται στο σκορ με τρεις πόντους διαφορά (14-17). Στη β΄ περίοδο η ΓΕΚ με "όπλο" τη δυνατή της άμυνα ανέτρεψε το εις βάρος της προβάδισμα και βρέθηκε στο ημίχρονο να προηγείται με σκορ 31-23. Στο β΄ ημίχρονο η ΓΕΚ συνέχισε να είναι σταθερά μπροστά στο σκορ και εν τέλει επικράτησε με σκορ 63-45.

Δεκάλεπτα: Α) 14-17, Β) 31-23, Γ) 49-36, Δ) 63-45

ΓΕΚ (Δεσύλλας Σ. - Μακρής Κ.) Λέισος 26 (2), Καϊσάκης 2, Σαγιάς, Αγιοβλασίτης 2, Ζέρβας 8, Καϊτσιώτης 9 (1), Τσουκιάς, Περούλης 4, Πάλλης 12, Βαλσάμης, Μπιζιάνης, Πανάρετος

Ναυσίθοος (Παπαδάτος Δ.) Φίλης 4, Αθανάσαινας 5, Λέσσης 2, Κατσαρός, Μεσημέρης 12, Νιάκας, Καλιβόπουλος 6 (2), Χονδρογιάννης 12 (1), Χαραλαμπάκης, Κώτσης 2, Βλάχος 2